KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052002
nr 1405 2002
Maja Holtermann-Bergh
(1899-1993), Sverige
Oljemålning, Stilleben med blomster och snäckor. Signerad, daterad -41. Olja på duk, 46,5x41,5 cm, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Maja Holtermann-Bergh, svensk målare född 1899, död 1993.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:45:44
8/6 17:07:38
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Maja Holtermann-Bergh
Läs mer om Maja Holtermann-Bergh